Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Poradnik usuwania plam

Zapraszamy do skorzystania z naszego poradnika, w którym na bieżąco dopisujemy informacje, które warto uwzględnić przy domowym praniu :)

Plamy z kleju

Aby usunąć plamy z kleju, najpierw musimy znać jego pochodzenie. Należy dokładnie przestudiować  informacje podane na opakowaniu, a następnie dobrać odpowiedni sposób do określonego rodzaju kleju

Plamy z kleju uniwersalnego można wywabić z tkanin i dywanów acetonem.
Klej celulozowy usuniemy płucząc plamę zimną wodą...

Plamy z wosku

Nadmiar wosku  usuwamy z tkaniny za pomocą tępej strony noża, a następnie przykładamy ręcznik papierowy, chusteczkę do nosa lub nawet papier toaletowy i prasujemy ciepłym żelazkiem. Wosk zostaje na papierze. Ręcznik papierowy bądź chusteczkę należy zmieniać kilkakrotnie, aż do momentu, gdy nie będzie na nich śladu wosku. Można też użyć rozpuszczalnika na ciężej schodzące plamy.

Masz do nas pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych usług czy nawet samych cen, skontaktuj się z nami!
Skontaktuj się z nami
Nasza pralnia Kraków obsługuje wszystkich klientów i swym zasięgiem obejmuje całe miasto. Staramy się łączyć tradycyjne metody pralnicze z innowacyjnymi technologiami i nowoczesnymi środkami piorącymi. W trakcie płukania pralnia wodna oferuje możliwość zmiękczania tkanin czy też krochmalenia. Pralnia w Krakowie.