Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!
Aby usunąć plamy z rdzy potrzebujemy kwasek cytrynowy, tampon, wodę i ściereczki bądź ligninę.
Tkaninę wokół plamy zwilżamy wodą, pod plamę podkładamy ściereczkę (ligninę ) i czyścimy tamponem zanurzonym w 10% roztworze z kwasku.
Intensywne plamy z rdzy na białej bawełnie wymagają bardziej inwazyjnych sposobów, takich jak:

1) Zwilżenie plamy mieszaniną 3 łyżek 12%-wej wody utlenionej z 4 łyżkami wody i 5 łyżkami amoniaku. Taki   roztwór dobrze wymieszać i nakładać za pomocą szmatki zamoczonej uprzednio w wodzie z dodatkiem 5% roztworu boraksu.
2) Zwilżenie plamy  roztworem kwasu szczawiowego i octowego w równych ilościach, pocieranie czystym, gładkim kawałkiem żelaza i spłukanie.
3) W przypadku tkanin kolorowych przygotować 5%-wy roztwór fluorku potasowego z dodatkiem paru kropel kwasu octowego. Można użyć patyczka do czyszczenia uszu, który maczamy w roztworze i dotykamy wyłącznie splamionego miejsca, uważając na resztę tkaniny. Natychmiast płuczemy.

Masz do nas pytania?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych usług czy nawet samych cen, skontaktuj się z nami!
Skontaktuj się z nami
Mamy świadomość jak wielką wagę przywiązują nasi klienci do wygody i ekologiczności oraz naturalnych materiałów w życiu codziennym jakimi są np. bawełna. Z tego powodu w ofercie pralni wodnej znajdą Państwo również możliwość maglowania i prasowania materiału niezawodnym sprzętem najwyższej jakości.